Vitajte visitor! [ Register | Prihlásiť

Čím a ako vymaľovať svojpomocne

Čánky o stavebníctve 1 novembra, 2022

Úpravy stien interiérov ovplyvňujú naše pocity, psychiku. A práve interiér môžeme na rozdiel od okolia svojho bytu či rodinného domu a záhrady ľahko zmeniť – a dokonca aj svojpomocne. Vymaľujte si svoj byt, vytvorte si domov, kam sa budete radi vracať.

Čerstvá výmaľba pekne vonia a dezinfikuje steny, znižuje prašnosť v miestnostiach a pekne vyzerá. Robí interiér útulnejším a priaznivo pôsobí na našu psychiku. Niekomu pritom vyhovuje čistá biela farba, ktorá interiér najlepšie presvetľuje, iný zase siahne po jemných odtieňoch a niekto si vyberie pastelové farby. Možno kombinovať farebnosť jednotlivých stien, je možné na stene vytvoriť farebný pruh, motívy, ale aj obraz. Môžeme si zaobstarať konkrétne farby a odtiene a alebo si môžeme nechať farbu namiešať.

Pokračovať na celý článok…

21 celkové zobrazenie , 1 za deň

Ako predísť vyhoreniu komína?

Čánky o stavebníctve 31 októbra, 2022

Komíny sú pomerne častou príčinou požiaru a počet týchto prípadov dokonca stúpa. Ako je to možné? Na vine býva zlá konštrukcia komína, alebo nedostatočná údržba komína.

Doba sa mení, nové spotrebiče vyžadujú technicky inak riešené komíny. Mnoho ľudí dnes kúri stále drevom alebo uhlím, ale nevie, ako komín správne udržiavať. Vrstva sadzí môže vzniknúť pomerne rýchlo, najmä, ak kúrime nie príliš vyschnutým drevom, a komín potom môže chytiť veľmi ľahko. Často komín vyhorí, ak nie je dlho používaný, cez zimu vymrzne a potom sa v ňom z ničoho nič zatopí.

Ako komín kontrolovať a čistiť?
Čistiť komín si môžeme sami svojpomocne. Kominárom by mal ale byť skontrolovaný a vyčistený minimálne raz ročne a nezáleží na tom, ako často ho používame. Komín starne, rovnako ako celá stavba. Navyše nikdy nevieme, čo presne sa v ňom odohráva. Môže byť zanesený hrubou vrstvou sadzí, upchatý, komínová vložka sa môže porušiť alebo prasknúť, môžu sa v ňom nachádzať mŕtvi vtáci alebo vysypaná suť.

Pokračovať na celý článok…

37 celkové zobrazenie , 2 za deň

  • Ako predísť vyhoreniu komína?

    by on 31 októbra, 2022 - 0 Komentáre

    Komíny sú pomerne častou príčinou požiaru a počet týchto prípadov dokonca stúpa. Ako je to možné? Na vine býva zlá konštrukcia komína, alebo nedostatočná údržba komína. Doba sa mení, nové spotrebiče vyžadujú technicky inak riešené komíny. Mnoho ľudí dnes kúri stále drevom alebo uhlím, ale nevie, ako komín správne udržiavať. Vrstva sadzí môže vzniknúť pomerne […]

  • Čím a ako vymaľovať svojpomocne

    by on 1 novembra, 2022 - 0 Komentáre

    Úpravy stien interiérov ovplyvňujú naše pocity, psychiku. A práve interiér môžeme na rozdiel od okolia svojho bytu či rodinného domu a záhrady ľahko zmeniť – a dokonca aj svojpomocne. Vymaľujte si svoj byt, vytvorte si domov, kam sa budete radi vracať. Čerstvá výmaľba pekne vonia a dezinfikuje steny, znižuje prašnosť v miestnostiach a pekne vyzerá. […]